Milan ubedljiv protiv PSV-a

Milan izborio plasman u Ligu šampiona ubedljivom pobedom nad PSV-om.

Posle 1-1 u Ajndhovenu, PSV je hrabro ušao u revanš na San Siru, ali je na kraju ipak doživeo ubedljiv poraz od ekipe Milana - 3:0.

Na osnovu rezultata, stiče se utisak da su ''Rossoneri'' rutinski izborili plasman u Ligu šampiona, ali je njihov golman Abbiati tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata bio na ozbiljnim iskušenjima.

Jedno od njih bilo je već u osmom minutu, kada je odlično intervenisao, da bi samo minut kasnije Boateng odličnim udarcem sa dvadesetak metara doneo prednost Milanu.

Tokom prvog poluvremena PSV je imao još par prilika, ali na drugoj strani i El Shaarawy, kada je prečka spasila goste.

Nade fudbalera PSV-a da mogu u Ligu šampiona nestale su u 56. minutu, kada je Mario Balotelli duplirao prednost Milana, da bi dvadeset minuta kasnije Boateng svojim drugim golom postavio konačnih 3-0.