Italija osvojila bronzu na Kupu konfederacija

Meč za treće mesto Kupa konfederacija između Italije i Urugvaja obeležili su sjajna igra i lepi golovi, pa se može reći da je ova utakmica bila pravi uvod u večerašnje finale.

Prva je do vođstva došla Italija u 24. minutu utakmice, a pogodak je pribeležen Astoriju. U ovom slučaju se koristila video tehnologija po prvi put, a utvrđeno je da pri šutu Diamantija lopta nije prešla gol liniju, pa je pogodak pripisan Astoriju.

Urugvaj je do izjednačenja došao u drugom poluvremenu, a strelac je bio Cavani posle sjajnog dodavanja Gargana.

U 73. minutu utakmice Diamanti izvodi sjajan slobodan udarac i postiže gol, ali mu odmah u 78. minutu fantastičnim udarcem iz slobodnjaka Cavani vraća istom merom.

Pošto posle regularnog dela utakmice i produžetaka nije bilo pobednika (2-2), meč su rešili penali pre kojih je Montolivo dobio drugi žuti karton i u 110. minuti napustio igru.

Italija se ipak odbranila u poslednjih deset minuta pa su usledili jedanaesterci u kojima se istakao sjajni Buffon, koji je odbranio tri udarca (Forlana, Caseresa i Gargana) i tako doneo svom timu treće mesto.