Van Gaal potpuno podmladio ekipu koja je dominirala protiv očajnih Azzurra, ali je supertalentovani rezervista Veratti u 91. minutu spasao Italijane poraza.Holandska deca su 90 minuta čitali lekciju reprezentaciji Italije, ali su na kraju Azzurri u svom stilu uspeli da se spasu poraza. Tokom celog meča, drastično podmlađena Holandija je dominirala, stvarala šanse, imalo vođstvo od 1:0 golom Lensa, ali je je na kraju supertalnetovani rezervista Marco Veratti u 91. minutu postavio konačnih 1:1 i prekinuo seriju Italije od pet uzastopnih poraza u prijateljskim mečevima. Doduše, mora se piznati i da je Prandelli podmladio tim pa su šansu dobile mlade snagepoput Verattija, Candreve, Florenzija, El Shaarawy-a uz već standardne, ali mlade Balotellija, Montoliva, Abatea.
Van Gaal je u odsustvu Sneijdera i Van der Varta potpuno promenio tim i napravio veliki rez. Holandski mediji ne pamte tako podmlađen tim. Čak osam igrača u prvoj postavi je bilo iz domaćeg šampionata. Posebno se to odnosi na odbranu čiji prosek godina je bio 21,5 godina! Jaanmat, De Vrij, Blind i Bruno Martins Indi su dobili šansu da pokažu kakva je defanzivna perspektiva Lala. U veznom redu se oslonio na „kvarišu“ Strootmana, Fejenordovog talenta Clasija i Alkmarovo čudo od deteta Adama Mahera. Društvo kapitenu Van Persie-u u napadu pravili gol mašina iz PSV, Džermejn Lens i Ola John iz Benfice.
Sa druge strane, Prandelli je izveo Milanov napad El Shaarawy – Balotelli. Najveće iznanđenje je bio Antonio Candreva iz Lazija na mestu ofanzivnog veznog, dok je ostatak veznog reda činila već uhodana trojka: Pirlo – Montolivo – De Rossi. U odsustvu suspendovanih Chielinija i Bonuccija, štopere su igrali Barzagli i Astori, a Buffon je predstavljao poslednji bedem
Uprkos mladosti i neikustvu, Holanđani su bili bolji rival u prvom poluvremenu i diktirali igru. Dva puta jeBufon sjajnim intervencijama spašavao gol posle udaraca raspoloženog Adama Mahera. Ali, ono što nije uspeo Maher, jeste Džermejn Lens. U 33. minutu je masjtorski prebacio Astorija, a potom topovskim volejom matirao Buffona koji nije ni trepnuo. Italijani gotovo da nisu ni zapretili krulu za prvih 45 minuta.
Pokušao je Prandelli promenama u veznom redu da unese živost, ali se slika na terenu nije menjala. Lale su držale loptu i pretile Buffonu. Golman Juventusa je sjajnom intervencijom sprečio Lensa da svojim drugim golom na meču verovatno reši šitanje pobednika. Tek u 86. minutu na meču, Azzurri su imali prvu šansu na meču, ali je Osvaldo posle asistencije Abatea šutirao neprecizno sa druge stative.
I kada se činilo da će Holanđani slaviti minimalcem, rezervista Marco Veratti je pokazao zašto ga smatraju najvećim biserom italijanskog fudbala. Odigrao je dupli pas sa Montolivom, došao na par metara od gola Honadije i rutinski poslao loptu u mrežu za prekid crnog niza poraza Italije u prijateljskim mečevima.
HOLANDIJA – ITALIJA 1:1 (1:0)
/Lens 33 – Veratti 90+1/
HOLANDIJA (4-3-3): Krul – Janmaat (od 85. Van Rhijn), De Vrij (od 46. De Guzman), Indi, Blind - Clasie, Maher, Strootman - Lens, Van Persie (od 46. Robben), Ola John (od 60. Kuyt)
ITALIJA (4-3-1-2): Buffon - Abate, Barzagli (od 74. Ranochija), Astori, Santon - De Rossi (od 61. Veratti), Pirlo (od 46. Florenzi), Montolivo – Candreva (od 46. Diamanti) – Balotelli (od 61. Osvaldo), El Shaarawy (od 71. Gilardino)
Objavi komentar