Rossoneri pogotkom Pulišića slavili na San Siru!

Važna pobeda za tim Stefana Piolija.

Fudbaleri Milana dočekali su Sassuolo na San Siru u okviru 18. kola italijanske Serije A od 18 časova.

Rossoneri su okončali ovu godinu trijumfom nad gostom iz regije ‘Emilija Romanja’ rezultatom 1:0. Prvi deo susreta ne baš toliko interesantan, bez nekog uživanja, pa se na odmor otišlo najnepolularnijim skorom 0:0.

U drugom poluvremenu izabranici Stefana Piolija su bili konkretniji i uporniji, a to im se isplatilo u 59. minutu kada je gol postigao Kristijan Pulišić na odličnu asistenciju Ismaela Bennacera.

Do kraja utakmice domaćin je uspeo da održi prednost i privede susret rutinski kraju. Izuzetno bitna pobeda za  Milan zbog samopouzdanja ekipe koja još uvek može da računa na borbu za titulu.

Nakon ovog trijumfa, Rossoneri su na mestu broj tri sa 36 bodova, a u sledećem kolu igraju protiv Empolija. Sa druge strane Sassuolo je sada na 16. poziciji sa 16 osovjenih bodova i sledećoj utakmici odmeriće snage sa Fiorentinom.