LIGA ŠAMPIONA: Ludo veče! Milan slavio u Engleskoj ali ostao bez nokaut faze

Utakmicama 6. kola u grupama E, F i H stavljena je tačka na grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Najveća neizvesnost vladala je u grupi F gde je, na kraju, psole burnih mečeva u Njukaslu i Dortmundu, u osminu finala, pored Borussie, prošao i PSG.

Ekipa Milana, zahvaljujući pobedi nad "Svrakama", nastavlja takmičenje u Ligi Evrope, a za Newcastle ovo je kraj evropskog puta.

PSG bio je pred eliminacijom kada je Adejemi dao gol u 51. minut ui doneo vođstvo Dortmundu. Trajalo je to samo pet minuta, pošto je u 56. Zair-Emeri, momak rođen 2006. godine doneo izjednačenje i spasao goste i odveo ih u narednu fazu.

U tome je značajno pomoglo i to što je u Engleskoj Milan posle preokreta pobedio Newcastle (2:1), golovima Pulišića i Chukwuezea.

Da je Borussia slavila protiv PSG-a, Milan bi prošao dalje, ovako ima osam bodova isto kao PSG ali lošiji međusobni skor i mora da se zadovolji nokaut fazom ali u Ligi Evrope, gde će igrati u osmini finala, a protivnika će dobiti u petak kada će se održati žreb.