Ludilo u Seriji A: Genoa i Milan igrali bez golmana, Rossoneri u 87. dali gol za prvo mesto!

Fudbaleri Milana novi su lideri Serije A, pošto su u subotu veče pobedili Genou u gostima rezultatom 1:0 i tako pretekli gradskog rivala Inter!

Strelac gola odluke bio je rezervista Kristijan Pulišić koji se odlično snašao u 87. minutu za veliku radost Rossonera, mada je postojala i strepnja s obzirom na to da je VAR proveravao potencijalo igranje rukom Amerikanca.

Još veća drama usledila je u nadoknadi vremena kada su i golman Genoe Martinez i golman Milana Maignan dobili crvene kartone - bez prava zamene. Najpe je Maignan nogom udario jednog igrača domaćeg tima van 16 metara, među stative je stao Oliviere Giroud, da bi Genoa pogodila prečku iz tog slobodnjaka.

Minut kasnije Martinez je dobio drugi žuti karton, a Giroud je u nastavku spasio gol odličnim istrčavanjem i odbranom.

Milan je sa ova tri boda došao do ukupno 21. i te prve pozicije, Inter je drugi sa 19, Juventus treći sa 17.

U nastavku sezone sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza nakon koje će narednu utakmicu Milan igrati protiv Juventusa, 22. oktobra.