Rossoneri rutinski u Bolonji: Giroud i debitant Pulišić strelci na otvaranju sezone

Fudbaleri Milana trijumfalno su otvorili novu sezonu u Seriji A, pošto su kao gosti savladali ekipu Bologne rezultatom 2:0.

Rossoneri su oba pogotka postigla u prvoj trećini utakmice i to pogocima Oliviera Girouda u 11. minutu, odnosno debitanta Kristijana Pulišića u 21. minutu, nakon čega su bez previše problema iskontrolisali dešavanja na terenu i upisali prva tri boda.

Ipak, ko zna kakav bi razvoj situaciji bio da je u prvom minutu Hralampos Likojanis umesto okvira gola pogodio mrežu Maignana i doneo ranu prednost Bologni na "Renato Dalari".

Ovako je Milan sa dva brza gola preuzeo totalnu kontrolu nad utakmicom, a da je u 90. minutu Rafael Leao imao malo više sreće lako je moglo biti i 3:0. Ipak, portugalski ofanzivac je nakon sjajnog solo prodora pogodio stativu.