Milan ubedljiv protiv Torina na San Siru

Fudbaleri Milana savladali su na svom stadionu Torino sa 4:1, u utakmici drugog kola Serije A.

Rapsodija u crveno-crnom. Tako izgleda Milan u očima brojnih navijača, koji su sa strepnjom gledali početak leta i odlaske Paola Maldinija i Massare. Međutim, prelazni rok solidno odrađen, što se posebno vidi u ove dve utakmice.

Pojačanja su legla, posebno dvojac iz Chelsea Ruben Loftus Cheek i Kristijan Pulišić. Obojica su učestvovala u akciji kod prvog gola. Prvi je bio asistent a drugi strelac u 33. minutu, što mu je već drugi gol u sezoni. Torino je uzvratio u 36. minutu preko Šursa za 1:1.

Ali to je samo razgoropadilo Rossonere. U 43. minutu bilo je 2:1, pošto je Giroud bio precizan sa penala.

A u drugom minutu nadoknade čuvena leva strana režirala je pogodak. Leao asistent, Theo Hernandez strelac za 3:1 na poluvremenu.

Do kraja Milan je bio „milostiv“ i postigao još samo jedan gol. Ponovo Giroud, ponovo sa penala u 65. minutu za konačnih 4:1.

Milan u narednom kolu u petak, 1. septembra igra protiv Rome u Rimu.