Milan preko Juventusa "zacementirao" Ligu šampiona: Giroud je heroj Rossonera

Milan je slavio u velikom derbiju.

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus sa 1:0 u derbiju 37. kola Serije A sa i tako se plasirali u Ligu šampiona naredne sezone.

Heroj susreta bio je Olivire Giroud koji je u 40. minutu postigao jedini pogodak na meču i tako svom timu doneo vredna tri boda. Posle nove pobede, Rossoneri su na četvrtom mestu sa 67 bodova, čak šest više  od Atalante . Juventus je ostao u konkurenciji za Ligu konferencija i trenutno je sedmi sa 59 bodova.

Kada je reč o samom susretu, tokom 90 minuta igre nije bilo previše šansi, a posle centaršuta Calabrie u 40. minutu,francuski napadač je postigao gol za, konačnih 1:0.

Do kraja susreta, Juventus je napadao, na momente bio i bolji rival na terenu, ali se rezultat nije menjao.

U poslednjem kolu Juventus će gostovati Udineseu, dok će Milan dočekati Veronu.