Kad je Zlatan tu - ni Boginja ne može ništa: Ibrin povratak posle devet meseci u trijumfu Milana

Fudbaleri Milana pobedili su Atalantu kod kuće rezultatom 2:0 u 24. kolu italijanske Serije A, a meč je obeležio povratak Zlatana Ibrahimovića na teren posle devet meseci.

Ibru smo poslednji put gledali krajem maja prošle godine. U međuvremenu je pauzirao zbog povrede, a sada je 41-godišnji napadač ponovo na raspolaganju.

Rossoneri su preko derbija sa Boginjom provincije stigli do trećeg uzastopnog trijumfa i izjednačili se sa drugoplasiranim Interom po broju poena.

Ekipa Stefana Piolija do prednosti je stigla prelepim golom Hernandeza koji je volejem na asistenciju Girouda glavom loptu poslao u stativu, lopta se odbila u golmana Musoa i završila u mreži.

Messias je iskoristio asistenciju Rafaela Leaoa i postavio konačan rezultat pet minuta pre kraja.

Mogao je Milan i ranije da reši pitanje pobednika. Najbliži tome bili su u 33. minutu, ali je Leao pogodio prečku.

Rossoneri u sledećem kolu gostuju Fiorentini četvrtog marta.