Giroud sa penala odveo Milan do pobede sa igračem manje

Fudbaleri aktuelnog šampiona Milana savladali su u gostima Sampdoriu sa 2-1, u okviru 6. kola Serije A.

Rossoneri su poveli već u 6. minutu kada je Messias krunisao akciju na malom prostoru u protivničkom šesnaestercu. Ovo je bio ujedno i jedini gol u prvom delu igre, pošto je poništen pogodak De Ketelaerea u 21. minutu zbog ofsajda.

Rezultat je u 57. minutu svojim prvencem u dresu novog-starog kluba poravnao srpski reprezentativac Filip Đuričić. On je iskoristio centaršut sa leve strane i glavom matirao Maignana.

Milan je u 47. minutu ostao sa igračem manje pošto je Rafael Leao dobio drugi žuti karton.

Ipak, Rossoneri su i sa igračem manje napadali, a posle igranja rukom u šesnaestercu od strane Gonzala Vilara, dosuđen je kazneni udarac za Milan, koji je u novu prednost i konačan rezultat u 67. minutu mirnom realizacijom pretvorio Olivier Giroud.

Milan u narednom kolu dočekuje Napoli, ali će pre tog  meča u sredu odigrati utakmicu drugog kola Lige šampiona protiv Dinama iz Zagreba na San Siru.