UDINESE IZNENADIO MILAN: Ibrahimović spasao "rossonere"

Lider Serije A je tek u nadoknadi vremena stigao do boda

Udinese je na svom terenu iznenadio vodeći Milan u 17. kolu Serije A,  konačnih 1:1  zadržalo je "rossonere" na liderskoj poziciji do nedeljnog duela Napolija protiv Empolija.

Zlatan Ibrahimović je spasao "rossonere" poraza u nadoknadi vremena. Iskoristio je lošu reakciju odbrane domaćina, između dva protivnička igrača, iz peterca je zakucao loptu u mrežu Silvestrija za konaćnih 1:1.

U 17. minutu fudbaleri Milana su pogrešili na polovini Udinezea. Tolgaj Arslan je oduzeo loptu i proigrao Beta koji je imao otvoren put ka golu. Našao se Portugalac sam pred čuvarem mreže gostiju Maignanom, i tek iz trećeg pokušaja uspeo da ga savlada za vođstvo od 1:0.

Gosti su tek u finišu poluvremena stvorili šansu za izjednačenje, Ibrahimović je proigrao Brahima Diaza koji je bio neprecizan iz povoljne situacije. U nastavku su imali terensku inicijativu a tek u samom finišu su uspeli da izbegnu poraz.