Kup Italije: Milan bolji, Juventus sa penala u nadoknadi do remija

"Rossoneri" su bili mnogo bolji od šampiona, poveli su golom probuđenog Anta Rebića u 61. minutu, ali su devet minuta kasnije ostali sa deset igrača, nakon isključenja Thea Hernandeza.

Milan je reagovao nakon prvenstvenog poraza od Intera, ali nije uspio da rezultatom začini dobru igru protiv Juventusa - prvi meč polufinala na San Siru završen je 1:1.

"Rossoneri" su bili mnogo bolji od šampiona, poveli su golom probuđenog Anta Rebića  u 61. minutu, ali su devet minuta kasnije ostali sa deset igrača, nakon isključenja Thea Hernandeza.

Juventus je stvorio pritisak i u 89. minutu, dobio penal, zbog igranja rukom Calabrie i poslije upotrebe VAR tehnologije.

Cristiano Ronaldo je sa bijele tačke postavio konačan rezultat, nastavivši tako sjajnu golgetersku seriju u 2020. - bio je to njegov 11. pogodak na posljednjih sedam mečeva.

Juventus će biti domaćin revanša 4. marta.