Mučenje se nastavlja – Viola nadigrala Milan

Fudbaleri Milana poraženi su na "San Siru" od Fiorentine sa 3:1 (1:0), u poslednjem meču šestog kola italijanske Serije A.

"Rossoneri" se dosta muče na startu sezone, ovo im je četvrti poraz u domaćem prvenstvu i nalaze se na poražavajućem 16. mestu.

U potpuno drugačijoj situaciji je Fiorentina, koja je u usponu forme i trenutno je na 9. poziciji na tabeli.

Gosti iz Firence su do vođstva došli u 14. minutu, pogotkom Pulgara iz penala i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na startu drugog dela igre, Milan upada u još veći problem, pošto je direktar crveni karton zaradio Musacchio.

Dupliranje prednosti Fiorentini donosi Castrovilli u 66. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Chiesa promašio novi penal za svoju ekipu.

Ipak, utakmicu rešava iskusni Franck Ribery u 78. minutu, koji sjajnim „lažnjakom“, a zatim i udarcem postiže novi gol za "ljubičaste".

Mladi krilni napadač Milana Rafael Leao uspeo je pogotkom u 80. minutu da ublaži težak poraz "Rossonera".