Milan prokockao prednost, Juventus slavio u završnici

Fudbaleri Juventusa napravili su preokret i pobedili ekipu Milana rezultatom 2:1, u derbiju koji je obeležio 31. kolo italijanske Serije A.

Ekipa Gennara Gattusa bila je nešto bolji rival u prvom poluvremenu i do prednosti stigla u 39. minutu. Leonardo Bonucci je izgubio loptu ispred svog kaznenog prostora, Bakayoko je prosledio do Krzysztofa Piateka, koji je rutinski pogodio mrežu.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi "stara dama" u 60. minutu izjednačila preko Paula Dybale, koji je sigurno realizovao jedanaesterac.

Sve do finiša je bilo 1:1, a onda je Moise Kean ponovo izrastao u heroja. Pjanić mu je doturio loptu u kaznenom prostoru, a on pogodio donji levi ugao gola Reine.

Rossoneri su ostali na četvrtom mestu sa 52 boda, ali vodiće veliku borbu za Ligu šampiona do kraja sezone. Utakmicu manje i bod manje ima Atalanta, a slede Torino sa 49, te Roma i Lazio sa 48 i utakmicom manje.