IKŠ: Chelsea bolji od Milana

Ekipa Milana završila je učešće na ovogodišnjem Internacionalnom Kupu Šampiona porazom od Chelsea.

Na 'U.S. Bank' stadionu sastali su se Milan i Chelsea, a tim Antonia Contea pokazao je da je kvalitetnija ekipa od 'Rossonera'.

'Plavci' su u vođstvo došli u 24. minuta, kada je posle dodavanja Nemanje Matića i šuta Azpillicuete Bertrand Traore bio najsnalažljiviji u petercu i prevario Gianluigija Donnarummu. Ipak, četrnaest minuta kasnije ekipa Vincenza Montelle stiže do izjednačenja.

Giacomo Bonaventura divno je izveo slobodnjak sa 25-26 metara i savladao Courtou. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi novo vođstvo Londoncima doneo Oscar u 70. minutu iz penala. Brazilski vezista postavio je i konačan rezultat tri minuta pre kraja – ovoga puta posle dodavanja Juana Cuadrada sa boka.