Sampdoriji i Milanu po bod, Boneri crveni karton

Na otvaranju 11. kola Serije A: Sampdorija - Milan 2:2 (1:1). Vodila su oba tima, a jedan je završio sa desetoricom na terenu.

Stephan El Shaarawy otvorio je reviju golova u 10. minutu, što je "Faraonu" bio prvi gol posle 622 dana. On nije uspeo da zatrese mrežu još od 2013. godine i derbija sa Interom. Ujedno, El Shaarawy (ako je on uopšte napadač), postao je tek drugi strelac za tim Filippa Inzaghija ove sezone iz navale, posle Fernanda Torresa koji je dao jedan gol.

Potom je Sampdorija okrenula rezultat u svoju korist preko Okake i Edera, da bi konačnih 2:2 sa bele tačke postavio Jeremy Menez, a igrao se 65. minut.

Daniele Bonera dobio je u 85. minutu drugi žuti karton, što mu je bilo drugo isključenje u poslednje tri utakmice koje je počeo.