Milan rasturio "Kelte"!

Milan ubedljiv protiv Celtica, ali nije još siguran, ne sme da izgubi od Ajaxa kod kuće!

U Glazgovu je Ricky Kaka podsetio na svoje najbolje dane. Brazilac je često pravio pometnju u redovima Škota, a poklonio se u petercu i postigao jedan od retkih golova u karijeri glavom. Imao je još jednu dobru priliku kada su Kelti imali sreće. Na drugoj strani su jalovo napadali, a Mulgrew je u jednoj situaciji mogao bolje da šutira.

Najbolju šansu Celtic je imao na startu drugog poluvremena kada je fudbaler Celtica Van Dijk, bio sam pred golom Abbiatija, ali je promašio zicer. Milan je odmah kaznio Škote, posle kornera i gužve Zapata je najprisebniji, 2:0, pobeda za Milan kao hleb nasušni posle svega što im se događa u prvenstvu.

Van Dijk je istina postigao gol, nekoliko minuta kasnije, ali je taj pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Celtic je dotukao Mario Balotelli, lako se oslobodio čuvara i savladao Forstera. Milan je slavio, ali nije gotovo, sada mogu i do prvog mesta, ali i da ispadnu, ako izgube od Ajaxa kod kuće u poslednjem kolu.

U drugoj utakmici grupe H, Ajax je kod kuće pobedio Barcelonu sa 2-1.

Ajax - Barcelona 2:1
Celtic - Milan 0:3