Milan drastično smanjio prosečnu starost ekipe

Prosečna starost Milana trebala bi drastično da se smanji zbog odlaska veterana koji su posle mnogo sezona provedenih na ”San Siru” napustili klub.

Iako još uvek nije završen prelazni rok, teško je očekivati do kraja avgusta da će se izmeniti razlika u starosti ekipe Milana. Prosek starosti ekipe Milana smanjen je sa 30 na 27.4 u odnosu na prošlu sezonu.

Golmani: Treći golman Roma (38) jedini je napustio klub. Amelia (30) i Abbiati (35) ostaju u timu,  Romu je zamenio mladi Gabriel (20) iz Cruzeira. To znači da je prosečna starost golmana Milana smanjena sa 34,3 na 28,3.

Odbrana: Otišli su Zambrotta (35) i Nesta (36). Dvojicu bivših italijanskih reprezentativca su zamenili Didac Villa (23) i Acerbi (24). Prošle sezone, prosečna starost odbrane "Rossonera" bila je 31, dok će nova prosečna starost iznositi 27.5 godina.

Vezni red: U veznom redu Milan su napustili mnogi stari fudbaleri - Van Bommel (35), Aquilani (27), Gattuso (34), Seedorf (36). Njihova mesta zauzeli su Montolivo (27) i Traore (27). Ovde je situacija sledeća, prosečna starost smanjena je sa 30.2 na 27.5.

Napad: Ovde je bilo najmanje promena. Maxi Lopez (28) i Inzaghi (38) su napustili klub. Trenutno, starost igrača u napadu smanjena je za 2. Prošle sezone prosečna starost napadača Milana iznosila je 28,4, sada iznosi 26.4.

Milan će naredne sezone imati prosečnu starost ekipe oko 27,4 godine, ali sve će zavisiti od novih dolazaka i odlazaka do kraja prelaznog roka.
Noviji Stariji