Milan deklasirao Fiorentinu i plasirao se u grupnu fazu Lige Evrope!

Fudbaleri Milana ostvarili su ubedljivu pobedu u poslednjem kolu Serije A protiv Fiorentine.

Ekipa Gennara Gattusa je nakon preokreta deklasirala goste iz Firence na San Siru - 5:1.

Fiorentina je prva povela u 20. minutu golom Simeonea na odličnu asistenciju Chiese, ali je njihova prednost trajala svega tri minuta.

Na ivici šesnaesterca je fauliran Kalinić, Milan je dobio slobodan udarac, a Calhanoglu postigao prelep pogodak. To je bio njegov osmi gol u dresu Milana ove sezone.

Pred sam kraj prvog dela Cutrone je povisio na 2:0, asistent je bio Calhanoglu.

U drugom poluvremenu igra Fiorentine se raspala, Milan je držao loptu u svom posedu i dominirao na terenu.

Prvo je Kalinić postigao svoj šesti gol u sezoni, a potom je Cutrone, drugim golom na meču, potvrdio prvo mesto na vrhu liste strelaca Milana, dao je 10 golova u Seriji A, ukupno 18 u svim takmičenjima.

Mogao je Cutrone do prvog hat-tricka u karijeri, ali je njegov gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Bonaventura je golom u 76. minutu postavio konačnih 5:1.

Milan je ovom pobedio zadržao 6. poziciju i plasirao se direktno u grupnu fazu Lige Evrope naredne sezone.