,,Mali Inzaghi” pokreće Milan: ,,Rossoneri” ubedljivi u gostima (VIDEO)

Fudbaleri Milana pobedili su danas ekipu SPAL-a sa 4:0 na stadionu ,,Paolo Mazza” u 24. kolu italijanske Serije A.

Milan je bio favorit u ovom meču, ali nepredvidivost ,,rosonera” poslednih sezona nije mogla da garantuje da će to zvanje ekipa Gennara Gattusa i iskoristiti.

Ipak, to se dogodilo. Već posle minut i 40 sekundi igre, Patrick Cutrone, koga nazivaju novim Inzagijem glavom postiže pogodak za vođstvo Milana. Gosti su bili bolji rival, ali sjajnu šansu za izjednačenje nije iskoristio Viviani kada je pogodio stativu iz slobodnog udarcau  41. minutu igre. U drugom poluvremenu, Cutrone ponovo iskorišćava jedan ,,otpadak”, i upravo u stilu legendarnog Pippa Inzaghija, rešava pitanje pobednika. U 73. minutu, Lucas Biglia pobećao je na 3:0 koji je iskoristio grešku golmana i defanzivca SPAL-a. U samom finišu, upisao se i Fabio Borini neposredno po ulasku na teren za ubedljiv trijumf ,,Rossonera”.

Milan stiže na poziciju broj 7 sa 38 bodova, dok SPAL očekuje grčevita borba za opstanak pošto su na 18. poziciji sa 17 bodova, tri manje od Crotonea koji je u sigurnoj zoni.