Poraz 'Rossonera' na Sardiniji za kraj

Cagliari je u nadoknadi stigao do pobede protiv Milana u utakmici poslednjeg kola Serije A, koja nije imala nikakav rezultatski značaj.

Sardi su poveli posle 17 minuta igre, Joao Pedro je utrčao iza leđa odbrane Milana i savladao Donnarummu na asistenciju Marca Borriella i pri minimalnom vođstvu domaćina se otišlo na veliki odmor.

Posle 18 minuta igre u nastavku penal za goste iz Lombardije, Carlos Bacca je stavio loptu na kreč, ali ga je Luca Crosta pročitao i sačuvao prednost svom timu.

Međutim, nepunih deset minuta novi penal za Milan, ovog puta je najstrožu kaznu izveo rezervista Gianluca Lapadula i izjednačio na 1:1.

Pet minuta posle izjednačujućeg gola 'Rossoneri' ostaju sa desetoricom, Gabriel Paletta je morao vani zbog dva žuta kartona, a Cagliari je do poslednjeg sudijskog zvužduka upseo da iskoristi brojčanu prednost.