Milan remijem došao do treće pozicije

Milan je na gostovanju na Sardiniji odigrao nerešeno, gde mu je domaćin Cagliari otkinuo planirana dva boda igrajući nerešeno 1:1.

Kolumbijac Ibarbo je promašio veliku šansu za Cagliari već na startu meča, ali je posle pola sata uspeo da savlada Abbiatija koji je loše istrčao, lopta je završila iza njegovih leđa - 1:0.

Radost Sarda nije dugo trajala, Bonaventura je prelepim golom izjednačio rezultat - 1:1.

Milan je do poluvremena mogao da preokrene, ali je Muntari propustio lepu priliku da dovede goste u vođstvo.

U nastavku nismo gledali baš zanimljiv meč, El Shaarawy je imao najbolju priliku, ali "Rossoneri" nisu baš mnogo puta ugrozili Cragna. Čak je Cagliari bio bliži pobedi, Farias je mogao da sruši "Rossonere" u samom finišu.

Milan je ovim bodom izbio na treće mesto zbog bolje gol razlike u odnosu na Sampdoriju i Udinese (poraženi od Intera, odnosno Fiorentine), koji imaju isti broj bodova (16) kao i "Rossoneri".

Poslednja utakmica 9. kola Serije A igra se večeras, a sastaju se Verona i Lazio. Rimljani bi eventualnom pobedom preskočili trojac koji deli treću poziciju.