Milan i Fiorentina podelili bodove na San Siru

Fudbaleri Milana i Fiorentine odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u poslednjem meču 8. kola italijanske Serije A.

U ne tako zanimljivoj utakmici, pogotovo u prvom poluvremenu, Milan je prvi stigao do vođstva. Nigel De Jong je glavom posle kornera u 25. minutu doneo prednost "Rossonerima" - 1:0!

Fiorentina je posle gola Milana zaigrala bolje, ali se na odmor otišlo sa prednošću Milana.

U drugom poluvremenu su "ljubičasti" dobru igru i veći posed lopte krunisali golom slovenačkog reprezentativca Josipa Iličića, koji je posle samo desetak minuta od kako je ušao u igru postigao
izjednačujući pogodak. Na asistenciju Cuadrada, Iličić je savršeno prošao kroz 2-3 protivnička igrača i pucao nisko s ruba šesnaesterca, lopta je ušla u donji desni ugao, Abbiati nemoćan - 1:1!

Milan se mučio, nije stvarao mnogo prilika, a čini se da je nerešen rezultat najpravedniji.

"Rossoneri" se sada nalaze na šestoj poziciji sa istim brojem bodova kao i Lazio (15), a ispred njih su Sampdoria (16), Udinese (16), Roma (19) i Juventus (22).