Piatek i Suso za novi trijumf Milana

Milan je na San Siru u pretposlednjem 37. kolu italijanske Serije A trijumfovao protiv Frosinonea rezultatom 2:0.

Frosinone nije iskoristio prilku da povede sa penala kada je udarac sa 11 metara Ciana odbranio golman Rossonera Gianluigi Donnarumma u petom minutu drugog poluvremena. Sedam minuta kasnije Milan je poveo kada je Krzysztof Piatek bio precizan nakon asistencije Fabia Borinija. Nakon toga prednost je duplirao Suso u 66. minutu meča.

Milan je peti nakon 18 pobeda uz 11 nerešenih rezultata i osam poraza sa 65 bodova koliko ima i četvrta Atalanta koja od 20:30 igra meč ovog kola protiv Juventusa u Torinu.

Rossoneri će se sa Interom, Boginjom i Romom koja je šesta sa 63 boda, boriti oko mesta koja vode takmičenja u Evropi.ok je pretposlednji 19. Frosinone ispao iz lige još pre, a kolo pre kraja ima 24 boda posle pet pobeda uz devet nerešenih i 23 izgubljene utakmice.

U poslednjem kolu Milan gostuje Spalu, Inter dočekuje Empoli koji se bori za opstanak i ima tri vezane pobede, Atalanta dočekuje Sassuolo, a Roma igra protiv Parme.