Piatek opet pogodio, remi Milana i Rome na Olimpicu

Fudbaleri Rome i Milana odigrali su u Rimu 1:1 u derbiju 22. kola italijanske Serije A.

Dobar meč viđen je na stadionu Olimpico, a može se reći da je Roma imala izglednije šanse.

Milan je poveo u 26. minutu preko sjajnog Poljaka Krzysztofa Piateka, a on je nastavio golgetersku seriju, nakon što je sa dva gola u srijedu protiv Napolija donio Milanu polufinale Kupa.

Dobru šansu da izjednači Roma je imala u posljednjem minutu prvog poluvremena, ali je Edin Džeko nije iskoristio.

Ipak, na startu drugog poluvremena viđen je gol. Roma je krenula u napad, a u gužvi pred golom Milana najbolje se snašao Nicolo Zaniolo i poravnao na 1:1.

Do kraja meča nije bilo golova, ali čini se da je Roma mogla doći do pobjede jer je bila konkretnija, au finišu susreta Pellegrini je pogodio stativu.

Nakon ovog remija Milan ima 36 bodova na četvrtom mjestu, dok je Roma poziciju iza sa jednim bodom manje.