Liga Evrope: Olympiakos izbacio Milan!

Fudbaleri Olympiakosa u direktnom okršaju u grupi F za plasman u nokaut fazu Lige Evrope na stadionu Karaiskaki u Pireju pobedili su Milan sa 3:1 i eliminisali italijanskog velikana.

Tim iz Pireje je poveo u 60. minutu golom Cicea, a Gerrero je nekoliko minuta kasnije imao sjajnu šansu da crveno-belima postigne toliko očekivani drugi pogodak. Ipak, iskusni golman roso-nera Reina bio je uspešniji.

Ono što nije uspeo Gerrero uspeo je defanzivac Milana Zapata, koji je autogolom u 70. minutu 'zapalio' stadion Karaiskaki. Olimpijakos je u tom trenutku bio u nokaut fazi, ali samo dva minuta kasnije Kolumbijac je iskupio i glavom posle kornera smanjio prednost grčke ekipe.

I to nije bio kraj uzbuđenjima u Pireju. Sudija Bastiien je pokazao na belu tačku, a jedanaesterac je precizno izveo Fortunis - 3:1 i svom timu obezbedio prolaz u šesnaestinu finala.