Liga Evrope: Dva preokreta i ubedljiva pobeda Milana

Fudbaleri Milana pobedili su Dudelange 5:2 u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

U uzbudljivom meču viđena su dva preokreta posle kojih su na kraju "Rossoneri" zahvaljujući boljoj igri u drugom delu stigli do ubedljive pobede.

Milan je na svom terenu poveo golom Cutronea. Idealno ga je proigrao Higuain petom, a Cutrone je lako zabio za 1:0 u 21. minutu.

Gosti su došli do izjednačenja u 39. minutu preko Stolza, a do potpunog preokreta na San Siru Dudelange je došao golom Turpela u 49. minutu - 1:2!

Ipak, to je bilo sve od gostiju večeras.

Milan je preokrenuo za samo četiri minute, od 66. do 70. minuta, prvo je Stelvio postigao autogol, a zatim je Calhanoglu lepim golom doneo ponovo Milanu prednost - 3:2!

U 78. minutu gosti su postigli još jedan autogol, nespretan je bio Schnell koji je pogodio vlastitu mrežu.

Konačan rezultat 5:2 postavio je Borini u 81. minutu, samo minut nakon što je ušao u igru umesto Cutronea.

Milan je ovom pobedom došao na korak od plasmana u drugu fazu, ali će u poslednjem kolu na gostovanju Olympiakosu morati da ostane neporažen ako želi u šesnaestinu finala Lige Evrope.