Napoli slavio u derbiju protiv Milana

U drugom derbiju 13. kola Serije A Napoli je na domaćem terenu pobijedio Milan 2:1, u utakmici u kojoj su domaćini djelovali konkretnije i opasnije veći dio susreta.

Napoli je u vodstvo doveo Insigne u 33. minuti. Dugačku loptu poslao je Jorginho, Milanova obrana nije na vrijeme postavila ofsajd-zamku i Insigne se našao sam pred Donnarummom. Insigne je pucao iznad Milanova vratara i Napoli je poveo 1:0.

Sličan gol, za konačnih 2:0, vidjeli smo i u drugom poluvremenu. Duga lopta Mertensa i loša reakcija obrane Milana izbacili su Zielinskog u čistu situaciju, a on je provukao loptu kroz noge Donnarumme za povećanje vodstva.

Počasni gol za Milan, u drugoj minuti sudačke nadoknade, postigao je Romagnoli čiji je volej s ruba šesnaesterca završio u lijevom kutu Reine.

Nakon ove pobjede Napoli je na vrhu tablice s 35 bodova, dok je Milan sedmi s 19 bodova. Napoli je još uvijek neporažen u ovoj sezoni, dok je Milanu ovo bio već šesti poraz.