Lagana pobjeda Milana nad Sassuolom

Ekipa Milana je večeras u Ređo Emiliji rutinski stigla do pobjede nad Sassuolom rezultatom 2:0.

Izabranici Vincenza Montelle došli su do svog drugog uzastopnog gostujućeg trijumfa i vratili se na sedmo mjesto nakon 12 kola, što je razočaravajuće ali ipak bolje od 10. na kojem su bili do završetka večerašnje utakmice.

Jedini gol u prvom poluvremenu viđen je u 39. minuti kada je Romagnoli pogodio za 1:0 na centaršut Calhanoglua. Konačan rezultat utakmice postavio je Suso u 67. minuti na asistenciju Borinija.

Milan ima 19 bodova i već mnogo zaostaje za timovima koji drže ćetiri prve pozicije koje vode u Ligu prvaka, pa će Rossoneri hitno morati ući u seriju pozitivnih rezultata žele li ispuniti svoj cilj s početka sezone.

U narednom kolu Rossoneri gostuju Napoliju, a potom ih do kraja prvog dela sezone očekuje nešto lakši raspored, utakmice protiv Torina, Beneventa, Bologne, Verone, Atalante i Fiorentine.