Milan poražen od Rome, Montella pred otkazom

Roma je večeras na San Siru slavila pobjedu protiv Milana sa 2:0 u okviru 7. kola italijanske Serije A.

Bio je ovo derbi ovog kola italijanskog prvenstva, ali utakmica do otprilike 60-te minute nije ponudila mnogo uzbuđenja.

Početak nastavka meča obilježili su dueli Edina Džeke i Leonarda Bonuccija. Džeko je u tim trenucima dobio i žuti karton zbog prigovora sucu, ali je također dobio i lakat u lice od strane Bonuccija.

Svoj bijes popularni Dijamant je iskalio na sjajan način. U 72. minuti je dobio loptu na 20-ak metara od gola te je sjajnim udarcem u donji lijevi ugao matirao Donnarummu za vodstvo Rome. To je bio uvod u kraj Milana jer je Florenzi samo pet minuta kasnije postigao i drugi gol za svoj tim.

Rossoneri su do kraja meča ostali i sa igračem manje jer je Hakan Callhanoglu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Milan je nakon ovog kola pao na 7. mjesto sa 12 bodova, dok je Roma još uvijek u samom vrhu jer imaju tri boda više od Milana, ali i meč manje.

Milan je doživeo treći ubedljiv poraz ove sezone u Seriji A i čini se da su Montelli sati odbrojani na klupi Rossonera.