Lukavi Jack u stilu Ronaldinha za Milanov zicer!

Debakl u Đenovi je zaboravljen, Milan je opet obradovao navijače na San Siru!

Rossoneri ove sezone rade nešto što nisu umeli kod Mihajlovića prethodne - pobeđuje autsajdere.

Nova žrtva Rossonera je bila Pescara koju su na San Siru savladali sa minimalnih 1:0. Osim kiksa protiv Udinesea, Milan od početka šampionata uglavnom koristi zicere kao što je bio ovaj protiv Pescare. I marljivo sakuplja bodove za vrh tabele...

Iako se u prvih pola sata igre nije znalo ko je Milana, a ko Pescara po kvalitetu igre, domaći tim je sa zakašnjenjem upalio motore i slomio otpor čete koju predvodi njihov bivši igrač Massimo Oddo. Bacca je propustio zicer u prvom poluvremenu, a Niang pogodio stativu. Uvod u ono što se desilo na početku drugog poluvremena. Slobodnjak za Milan na 20 metara, a lukavi Jack Bonaventura je prevario goste šutirajući majstorski ispod živog zida. U stilu Ronaldinha koji je voleo ovako da nadmudri rivale. Bio je to prvi gol za Rossonere na San Siru iz slobodnog udarca posle dve godine i pogotka Balotellija protiv Udinesea. Ubrzo je Bacca propustio sjajnu šansu da duplira prednost pošto je pogodio stativu.

Milan je porpustio još neke šanse, a umalo da bude surovo kažnjen i propusti pobedu. Srećom po njih, Donnarumma je sa dva sjajne odbrane u jednom minutu sačuvao tri boda Montellinom timu. na kraju je i u nadoknadi vremena imao još jednu sjajnu intervenciju kojom je spasao Milanovu pobedu. Sada su opet treći sa samo bodom manje od Rome...