Velika pobeda Milana i Mihajlovića!

Fiorentina je stidljivo isticala kandidaturu za najviši plasman, ali je danas poražena od Milana sa 2:0.

Siniša Mihajlović je dobio veliki plus nakon pobede njegove ekipe nad Fiorentinom u okviru 20. kola Serije A.

Srpski trener je predvodio svoju ekipu ka velikoj pobedi protiv ekipe Portugalca Souse, a prvi gol na ovom meču viđen je već u 4. minutu.

Bonaventura je uposlio Carlosa Baccu koji je solo akcijom nadmudrio svog direktnog čuvara i sjajnim udarcem je poslao loptu u suprotan ugao golmana Tatarusanua za 1:0.

Nije bilo previše prilika do kraja prvog poluvremena, a onda u drugom nešto agresivnija igra i jednih i drugih, a bilo je i više prilika.

Niang i Antonelli su imali prilike da povećaju prednost Milana na 2:0, ali im nije pošlo za nogom da to učine.

Ipak, jeste Kevinu-Princu Boatengu.

Bila je to katastrofalna greška odbrane Fiorentine, Boateng je iskoristio to što je Tatarusanu napustio gol liniju i poslao je loptu u praznu mrežu za 2:0 čime je postavio konačan rezultat.

Ušao je na kraju i Balotelli, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Milan narednu utakmicu igra u gostima protiv Empolija.