Rossoneri, pa zar i protiv trećeligaša mora ovako?

Mario Balotelli sa bele tačke rešio utakmicu na Olimpijskom stadionu u Torinu...

Fudbaleri Milana pobedili su kao gosti u Torinu trećeligaša Alessandriu sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala italijanskog kupa. Nije ekipa Siniše Mihajlovića briljirala, naprotiv, ako se uzme u obzir rang rivala, ali je napravila korak da finalnoj borbi za trofej.

Milan na ovoj utakmici nije uspeo da zatrese mrežu iz igre, odnosno akcije. Za to im je bio potreban penal, doduše opravdano dosuđen u 43. minutu.

Tada je Santiago Morrero napravio prekršaj nad Antonellijem, a odgovornost je preuzeo Mario Balotelli i pogodio sa bele tačke.

Imao je Keisuke Honda u dva navrata poluprilike da duplira prednost, ali se mreža Alessandrie nije zatresla. Ali se to desilo u 74. minutu, kada je gol Andree Polija poništen zbog ofsajda Maria Balotellija koga je zakačila lopta. Posle toga je i Niang imao priliku, ali je lopta završila na stativi.

Slaba realizacija mogla je da se osveti Mihajlovićevoj ekipi, ali je sa druge strane stajala hrabra, ali trećeligaška italijanska ekipa.

Ipak, Rossoneri imaju dovoljno vremena da poprave ono što je potrebno za revanš koji se igra tek 1. marta u Milanu.